Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Aralık ayı meclis toplantısı 35 üyenin iştiraki ve Meclis Başkanı Necmettin Şükrü Ataün’ün başkanlığında yapıldı.

Düşünce Okulu’nda Atölyeler Devam Ediyor Düşünce Okulu’nda Atölyeler Devam Ediyor

Gündem maddelerinin görüşüp karara bağlandığı toplantıda sektör sorunları ve işletmelerin finansmana erişimi üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

60

Yerel işletmelerin finansmana erişimde yaşadığı sorunların her geçen gün katlanarak arttığını ve buna yönelik ilgili Bakanlıklar ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve finans kuruluşları düzeyinde görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “ Asgari ücretin bölgesel bazda olmasını savunuyoruz. Ağrı ile İstanbul’un yaşam standartlarına göre asgari ücret tespiti gerekmekte olduğunu ilgili kurumlara ilettik. Diğer yandan Giresun’un en önemli yatırım sahası 3. ve 4. Organize Sanayi Bölgesi için çalışmalarımız sürmektedir. Espiye-Tirebolu arasına kuruluşu yapılan ve kamulaştırma-altyapı yatırım kararı beklenen proje için 2023 yılı milat olacaktır. Yine Görele bölgesine düşünülen 4. Organize Sanayi Bölgesi için ise kuruluş çalışmaları yerel idareler düzeyinde devam etmektedir.” dedi.