Giresun AK Parti İl Başkanlıkları 28 Şubat darbesinin 25. yılı nedeniyle basın açıklaması yaptı.

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Atatürk Meydanı'nda yaptığı basın açıklamasında, 25 yılı geride bırakan 28 Şubat sürecinin, milletin inancına, iradesine, değerlerine, insan haklarına, demokrasiye ve özgürlüklere yapılan fiili bir darbe olduğunu söyledi.

20220228_2_52377942_74140208

Motivasyonunu 27 Mayıs darbesinden alan 28 Şubat'ın, vesayetin, antidemokratikliğin, karanlık bir zihniyetin de ismi olarak tarihe geçtiğini ifade eden Tatlı, "Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz sürece devam edecek inşallah. 28 Şubat için 'Bin yıl sürecek' diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi. Ancak biz 28 Şubat'ı bin yıl geçse de unutmayacağız." dedi.

Tatlı, demokrasiye ve mili idareye her zaman sahip çıkacaklarını vurgulayarak, "15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, milletimizle beraber gösterdiğimiz mücadele bunun ispatıdır. Ülkemizde 27 Mayıs, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi insan onurunun, insan haklarının, demokrasinin ve değerlerimizin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz." diye konuştu.

Kurban satış yeri kuraları çekildi Kurban satış yeri kuraları çekildi

Basın açıklamasına, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da katıldı.

Kaynak: AA