AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, 15.Uluslararası MEB Robot Yarışması'nda dört Türkiye derecesi ile şehre dönen öğretmen ve öğrenciler için tebrik mesajı yayınladı.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, “06-09 Eylül 2023 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleşen 15 Uluslararası MEB Robot Yarışması'na Giresun’umuzdan 10 öğretmen 25 öğrenciden oluşan 40 takımla katılım sağlandı.

Fatoğlu kavşağına trafik lambası konuluyor Fatoğlu kavşağına trafik lambası konuluyor

Yarışmalar neticesinde, Espiye Şehit Cengiz Saribaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Labirent Ustası Robot Kategorisi Türkiye birincisi, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı, Çizgi İzleyen İleri Seviye Robot Kategorisi Türkiye ikincisi, Bulancak Atatürk Ortaokulu, Tozkoparan Robot Kategorisi Türkiye ikincisi, Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "BATEM Robot Takımı”, Labirent Ustası Robot Kategorisi Türkiye ikincisi olmuş ve bizleri gururlandırmıştır.

Başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu olmak üzere her bir öğrencimizi tebrik ediyor, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyorum.” dedi.