31 Mart 2024 yerel seçimler yaklaşırken, AK Parti Bulancak'ta da aday adayları kendilerini belli etmeye başladı. Resmi olarak ilk adaylığını açıklayan isim Hamit Karaoğlanoğlu oldu.

Hamit Karaoğlanoğlu, iş hayatına inşaat müteahhitlik ve taahhüt işleriyle başladı. Siyasi hayatına ise 2001 yılında AK Parti Bulancak İlçe Teşkilatı'nın kurucu yönetim kurulu üyesi olarak adım attı. 2004-2009 yılları arasında Bulancak Belediye Meclis Üyeliği, 2008-2013 yılları arasında AK Parti Bulancak İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Ayrıca 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Bulancak Belediye Başkanı aday adayı oldu. Bu dönemler arasında AK Parti Giresun İl Genel Meclis üyeliği görevini de sürdürdü.

ÖZGÜR ÖZEL'den Işık Açma Kapama Eylemi Çağrısı ÖZGÜR ÖZEL'den Işık Açma Kapama Eylemi Çağrısı

Hamit Karaoğlanoğlu  yaptığı açıklamada, "2001 yılında AK Parti Bulancak İlçe Teşkilatı'nın kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladığım siyasi hayatıma 2004-2009 yılları arasında Bulancak Belediye Meclis Üyeliği, 2008-2013 yılları arasında ise AK Parti Bulancak İlçe Başkanı olarak devam ettim. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Bulancak Belediye Başkanı aday adayı oldum. Bu dönemler arasında AK Parti Giresun İl Genel Meclis üyeliği görevini başarıyla sürdürdüm. Doğduğum, çocukluğumun geçtiği, sokaklarında koştuğum, bazen kavga ettiğim, gülüp oynadığım bu kadim, tarihi ve dokusu çok kıymetli ilçemize belediye başkanı olmak, her daim en güzeli en özeli hak eden kıymetli hemşerilerime hizmet etmek, benim için bir gençlik hayali. Partimizin kuruluşundan bu yana bana kattığı siyasi tecrübe ve iş hayatım boyunca edindiğim bilgi, kazanım ve cesaretle; Sayın Cumhurbaşkanımızın tüm ülkemize kazandırdığı ve bir marka olmuş belediyecilik anlayışını ilçemizde bir adım daha ileri götürmek için tüm gayretimle çalışacağımı belirterek, 2024 yerel seçimlerinde AK Parti Bulancak Belediye Başkanı aday adayı olduğumu kamuoyu ile paylaşmak isterim. 2024 yerel seçimlerinin ülkemiz için hayırlı olmasını diler, hepinizi saygı ve hürmetle selamlarım." İfadelerini kullandı.

Hamit Karaoğlanoğlu Kimdir?

Hamit Karaoğlanoğlu, 1970 yılında Giresun'un Bulancak ilçesinde dokuz çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası, aynı zamanda MHP Bulancak ilçe teşkilatı kurucu üyesi ve ilçe başkanı olarak görev yapmış bir esnaftır.

İlkokulu Barbaros İlkokulu'nda, Ortaokulu Bayrampaşa Yeşil Cami Kur'an Kursu'nda Hafızlık eğitimiyle birlikte Eyüp İmam Hatip Ortaokulu'nda tamamladı. Küçükköy İmam Hatip Lisesi'nden sonra 1995 yılında Mısır El-Ezher Üniversitesi İslam Hukuku Lisans programından mezun oldu. 1997 yılında eşi Emine Hanım'la evlendi ve üç çocuk sahibi oldu.

İş hayatına eğitimini tamamladıktan sonra 1997 yılında memleketi Bulancak'ta Karaoğlanoğlu İnşaat adıyla yapı market sektöründe faaliyet göstermeye başladı. 2016 yılında Giresun Piraziz'de Ramada Oteli'ni iki ortağıyla birlikte inşa ederek Giresun'un turizm ve ticari hayatına önemli bir yatırım yaptı. Ayrıca 2010 yılından bu yana Karaoğlanoğlu İnşaat adıyla müteahhitlik ve taahhüt işleri alanında Bulancak ilçesinde mimari yapıları ve yaşam alanlarıyla dikkat çeken büyük projelere imza attı.

Editör: Ortak Kullanım