Aynı zamanda ressam olan Ak Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk'ün yedinci kişisel resim sergisi olan 'Ülkemden RenklerTBMM Tören Salonu'nda bugün sergilenmeye başladı.

Üç gün boyunca ziyarete açık olacak serginin açılışına çok sayıda siyasetçi katılırken, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentürk yaptığı konuşmada; "Siyaseti, sanat paydasında buluşturan Gazi Meclisimizde, Giresun Milletvekilimiz Sabri Öztürk’ün 'Ülkemden Renkler' resim sergisinde, tuvale vurulan her renk, taşınan her iz, bizleri adeta Türkiye yolculuğuna çıkardı." dedi.

WhatsApp Image 2022-06-15 at 16.26.23

1973 yılında Giresun'da doğan Öztürk, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

1998-2015 yılları arasından Giresun'da avukatlık mesleğini sürdüren Öztürk,  26. ve 27. dönem Milletvekili olarak haken TBMM Adalet Komisyonu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Resim sanatına çocukluk yaşlarında ilgi duymaya başlayan Öztürk, üniversite öğrenimi sırasında Ressam Erol Deneç'ten 'desen' dersleri alırken sonrasında Ankara'da Ressam Teymur Ağalıoğlu ile birlikte doğaya çıkarak açık havada resim çalışmaları yaptı, izlenimci ressamlardan etkilendi, Ressam Selahattin Kara'nın atölyesinde çalışmalar yaptı.

Öztürk, yaşadığı yerlerin doğasını, insanlarını, dağlarını, denizlerini ışığın ve renklerin etkisi ile eserlerinde işledi.

Resim çalışmalarını yoğun mesaisinden fırsat buldukça kendi özel atölyesinde sürdürmekte olan Öztürk, daha önce de bir çok karma sergiye katılmış, kişisel sergiler açmıştır.

Kişisel Sergileri;

2009 Sonsuz Işık Sanat Merkezi, Giresun

2015 Can Akengin Sanat Galerisi, 'Renk Renk Giresun' Sergisi, Giresun

2017 TBMM, 'Güzel Ülkem' Sergisi, Ankara

2018 Black Sea Trade & Development Bank, 'Karadeniz'in Renkleri ve Işıkları' Sergisi, Yunanistan

"Yıldız Fotoğrafçıları" Gölyanı Yaylası'nda bir araya geldi "Yıldız Fotoğrafçıları" Gölyanı Yaylası'nda bir araya geldi

2018 KEİPA 49. Genel Kurul Toplantısı Sergisi, Conrad Bosphorus, İstanbul 

2020 Üsküdar Belediyesi, Nevmekan Sahil Sanat Galerisi, 'İş ile Düş Arasında' Sergisi, İstanbul

WhatsApp Image 2022-06-15 at 16.26.24