Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şubesi Filistin’e destek ve Filistinlilerle dayanışma ve Filistin meselesi hakkında bilgilendirme için Atapark’ta stand açtı. 

Stand çalışması hakkında bilgi veren AGD Giresun Şubesi Başkanı Tahir Karabiber “Haksızlık karşısında sessiz kalmamak, Filistin meselesi hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, Filistin halkının yanında olduğumuzu onlara hissettirmek için dayanışma çadırını kurduk. Kınamalarla, basın açıklamalarıyla, mitinglerle geçiştirilemeyecek bir boyuta ulaşmış olan bu saldırılar karşısında elbette oturamayız, rahatça yaşamımıza devam edemeyiz.Kardeşlerimiz için dua etmenin yanında fiili olarak yapabileceğimiz ne varsa onları da yapmanın gayretindeyiz. Bizler inanıyoruz ki Filistin en yakın zamanda özgürlüğüne kavuşacak, zalimler yaptıklarının hesabını mutlaka verecek. Dileğimiz odur ki tüm bunlar bizim elimizle gerçekleşsin inşaallah.” dedi.  

Giresun Adası’nda turizm müjdesi Giresun Adası’nda turizm müjdesi

WhatsApp Image 2023-11-01 at 22.55.17
Tüm halkımıza ve sivil toplum kuruluşlarına Filistin için dayanışma çağrısı yapan AGD Giresun Başkanı Tahir Karabiber 2-3-4 Kasım 2023 tarihlerinde Atapark’ta Kudüs Hayır Çarşısı düzenleyeceklerini belirterek tüm vatandaşları kermese davet etti.
Filistin dayanışma standına  Cansuyu Derneği Giresun Şubesi ve Mirasımız Derneği Giresun Temsilciliği tarafından da destek verilmektedir.
Filistin meselesi hakkında bilgilendirme broşürü ve notlarının yanı sıra, Filisitin’i tanıtıcı dergi ve kaynakların da bulunduğu stand sabah saat 10 ile akşam saat 9 arasında açıktır.
Vatandaşların özellikle genç ve çocukların ilgisini çeken stand ve yanına kurulacak Kudüs Hayır Çarşısı  2-3-4 Kasım 2023 tarihlerinde açık olacaktır.

Editör: Ömer Mustafa Yılmaz