Giresun Belediyesi tarafından şehrin kültür ve sanat hayatını canlı tutmak amacıyla düzenlenen “Yaz Etkinlikleri” kapsamındaki 2. Açık Hava Tiyatro Günleri başlıyor.

İlki geçen yıl düzenlenen ve büyük beğeni toplayan Açık Hava Tiyatro Günleri bu yıl Plajlar Bölgesi Amfi Tiyatro alanında 2-5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Tiyatro Günleri’nde Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yanı sıra Akçaabat Belediye Tiyatrosu da sahne alacak.

2-11

Konu ile ilgili açıklama yapan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ‘’Tiyatro; birey ve toplum arasındaki bağı en güzel şekilde yansıtmasıyla bir ayna görevi görür ve insana kendini tanıma ve sorgulama imkanı sunan, temel değerlerimizi, kültürel ve manevi zenginliklerimizi koruyabileceğimiz ve gelecek nesillere aktarabileceğimiz etkili bir sanat dalıdır. Biz de Giresun Belediyesi olarak yediden yetmişe tüm hemşehrilerimizi sanatın her branşıyla buluşturmaya önem veriyoruz. 2. Açık Hava Tiyatro Günleri’nde hem çocuklar, hem gençler hem de büyüklerin beğeniyle izleyeceği oyunlar yer alıyor. Şimdiden Açık Hava Tiyatro Günlerine büyük küçük tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum.” dedi.

Giresun müziksiz, müzik giresun’suz olamaz Giresun müziksiz, müzik giresun’suz olamaz

3-6

2. Açık Hava Tiyatro Günleri programı ise şöyle;

-2 Temmuz 2022 – 20.30

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu ‘Hansel ve Gratel’ (Çocuk Oyunu)

-3 Temmuz 2022 – 20.30

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu ‘Çevreci Dostlar’ (Çocuk Oyunu)

-4 Temmuz 2022 – 20.30

Akçaabat Belediye Tiyatrosu ‘Gemilerde Talim Var’ (Yetişkin Oyunu)

-5 Temmuz 2022 – 20.30

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu ‘Çotanaklar Ayı Burhan’ (Orta Oyunu)