İyi Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, belediyede yapılan bütçe görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Abdulkadir Eroğlu yaptığı açıklamada, "Belediye bütçesi meclis tarafından yani meclisin AKP’li üyeleri tarafından kabul edildi. Kabul edilen bütçeye göre Giresun’un toplam bütçesi 750 milyon TL olarak bağlandı. 

Tabii ki 750 milyon lira Giresun gibi bir il’e hiçbir şekilde yetmez, bu belediyenin beceriksizliğini göstermektedir. Bu bütçeyle Giresun’a hiçbir şey yapılamayacağı açıktır.

Kalem kalem incelersek personel giderleri 85 milyon lira, SGK pirimi 12,5 milyon lira, temsil masrafları 25 milyon lira, hane halkı ve yardım kurumlarına 13 milyon lira, yolluk ve görev giderleri 5,5 milyon lira, 55 milyon lira açık ve 28 milyon lira faiz giderleri ile toplam 224 milyon lira.

Sarıgül, Giresun'da Sarıgül, Giresun'da

Geriye kalan 526 milyon lira da hizmet alımı ama ne kadarı kalıcı yatırım olacak nereye ne yapılabilecek meçhul. Gider makam aracı kiralarlar o kadar. Küçücük bir şehirde araba nedir? Yürüyerek gezin şehrin sorunlarını görün.

Halbuki şu 55 milyon lira açığı tasarruf ederek yapmayabilirlerdi. Kötü yönetim sonucu bu açıklar özel bankalardan kredi alarak devam edecek ve bu sene 28 milyon olan faiz gideri sonraki sene 50 milyon lira olacak. Temsil masrafları nedir? Bundan tasarruf edip masraflarınızı cebinizden karşılayın. Bu milleti de su zammına mecbur etmeyin. Su zammı buna ne kadar çare olacak?

Bu zamana kadar kaç milyon liralık arsa sattınız, bunu da düşünürsen belediyemizi batırmışsınız. Sizin Giresun’a yapacağınız en iyi hizmet istifa etmektir." ifadelerini kullandı.