Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında, günün son toplantısı olan 2023 Yılı IV. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı ve katılımcı kurum-kuruluş yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Giresun Valiliği Konferans Salonu’nda 18 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’te gerçekleştirilen toplantıya; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri, yatırımcı ve katılımcı kurum-kuruluşların en üst düzey yöneticileri katıldı.

Toplantının açılışında Vali Serdengeçti, katılımcıları selamlayarak yapmış olduğu konuşmada, “2023 Yılı IV. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, ilimizin geleceği ve kalkınması açısından kritik bir öneme sahiptir. Bu toplantıda ele alınacak gündem maddeleri, ilimizin sosyo-ekonomik gelişimine yön veren temel unsurları içermektedir.

Her katılımcının görüş ve önerilerini dinlemeye açığız. İl Koordinasyon Kurulu olarak, ilimizin daha iyi bir geleceğe ulaşması için her türlü fikir ve öneriyi değerli buluyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda ilk olarak 2023 Yılı III. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler, ilimizin bugüne kadar elde ettiği başarıları ve hedeflerini görmek için önemli bir temel oluşturdu.

İkinci gündem maddesi olarak, ilimizde gerçekleşen ve gerçekleşmesi planlanan yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin izlenmesi ve hem yerel hem de bölgesel kalkınma bakımından nasıl koordine edileceği tartışıldı.

74 TAKIMIN MÜCADELE EDECEĞİ SOKAK BASKETBOLU COŞKUYLA BAŞLADI 74 TAKIMIN MÜCADELE EDECEĞİ SOKAK BASKETBOLU COŞKUYLA BAŞLADI

Toplantıda üçüncü olarak, izleme ve koordinasyon çalışmaları ele alındı. Bu çalışmalar, yatırımların etkin bir şekilde izlenmesini sağlayarak ilin kalkınmasına katkı sağlamasını hedeflemektedir.

Gündem maddelerinin sonunda, her katılımcının görüş ve önerileri dinlendi. İl Koordinasyon Kurulu, ilin daha iyi bir geleceğe ulaşması için fikirlerin ve önerilerin önemini vurguladı.

2023_394_01

2023 YATIRIM PROGRAMINDA 258 ADET PROJE MEVCUT

Giresun’da 2023 yatırım yılının dördüncü toplantısı itibarıyla 20 yatırımcı kuruluşun programında 258 adet proje mevcut olduğunu açıklayan Vali Serdengeçti, “Bu projelerden 43 adedi bitirilmiş, 161 adedi ise devam etmektedir. 26 adet proje ihale aşamasında olup 28 adet projeye ise çeşitli nedenlerle başlanılamamıştır.” açıklaması yaptı.

2023 YILINDA 2 MİLYAR 229 MİLYON TL HARCANDI

Yatırımların ağırlıklı olarak; tarım, ulaştırma, enerji, eğitim, ormancılık, sağlık, kadastro ve spor sektörlerinde yoğunlaştığına vurgu yapan Vali Serdengeçti, programdaki 258 projenin dağılımı hakkında verdiği bilgide “Bu projelerin; 110 adedi tarım, 31 adedi ulaştırma, 30 adedi enerji, 20 adedi eğitim, 10 adedi ormancılık, 9 adedi sağlık, 1 adedi kadastro ve 47 adedi de diğer kamu hizmetleri sektörlerine aittir. İlimiz genelinde 2023 yatırım yılının dördüncü toplantısı itibarıyla 2023 yılına ait 2 milyar 724 milyon 698 bin 484 TL ödeneğin 2 milyar 229 milyon 773 bin 773 TL’si harcanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Toplantı, yatırımcı kurum ve kuruluşların, 2023 yılı içinde Giresun ilinde gerçekleştirdiği yatırımlar ile devam eden veya planlanan çalışmalarla ilgili sunumlarıyla devam etti. Akabinde katılımcı kurum ve kuruluşların talepleri ve önerileri değerlendirilerek, koordinasyon gerektiren konuların görüşülmesiyle sona erdi. 

Editör: Ortak Kullanım