2023-2024 eğitim-öğretim yılı İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısı 13 Ekim 2023 Cuma günü saat 14.00'de Valilik Konferans Salonunda yapıldı. 

Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş Başkanlığında yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu üyesi kurum ve kuruluş temsilcileri ile komisyon üyesi okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Geniş bir gündemde düzenlenen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu tarafından 2023-2024 eğitim-öğretim yılı başından bugüne kadar ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verirken, bundan sonra yapılacak çalışma, faaliyet ile istatistiki verilerin yer aldığı sunum gerçekleştirildi.

13164244_5ff8a42a-db1b-4ecc-aa5c-e66cb84df973

Toplantıda Danışma Komisyonunca; Akademik Başarının Artırılması kapsamında LGS ve YKS'ye hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesi, Milli Eğitim Bakanlığınca 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren ülke genelinde uygulanacak ortak sınavlarla ilgili ilimizdeki hazırlıkların hassasiyetle yürütülmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda Bakanlığın https://eizleme.meb.gov.tr ile http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr internet adreslerindeki içeriklerin kullanımı konusunda öğretmen ve öğrencilere bilgilendirmeler yapılarak kullanımına özen gösterilmesi, öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespiti ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, veli ziyaretleri, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK, AB vb. projeler-yarışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarının durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri ile özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele faaliyetleri, şiddetin önlenmesi çalışmaları, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması,  personel iş ve işlemleri, yatırımlar başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda kararlar alındı.

Tosunoğlu sunumunun son bölümünde, 2023-2024 eğitim öğretim yılının İlimizde verimli, nitelikli ve başarılı bir şekilde geçmesi temennisinde bulunarak tüm yönetici, öğretmen, öğrenci, veli ve diğer paydaş/yardımcı kurumlara Komisyon nezdinde şükranlarını arz etti.

Görele'de Kore Gazisi Küçük'ün evi onarıldı Görele'de Kore Gazisi Küçük'ün evi onarıldı

Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş komisyon üyelerine hitabında; İlimizde eğitim öğretimde kalitenin arttırılması ve başarılarımızın devamı için tüm paydaşların uyum ve iş birliği içerisinde çalışmasına vurgu yaptı. Danışma Komisyonu üyeleri nezdinde tüm yönetici, öğretmen ve velilerimize çalışmalarında kolaylık ve başarılar diledi.

Editör: Ortak Kullanım