İstanbul’da her yıl Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen ve 1-4 Eylül tarihlerini kapsayacak olan Giresun Tanıtım Günleri etkinliğinin 15.si Yenikapı Etkinlik Alanında başladı.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından düzenlenen 15 Giresun Günleri büyük bir coşku ve heyecanla geçerken, etkinliğin bu yılki ana teması “Turizm” olarak belirlendi.

''Giresun da nefes al" sloganı ve Turizm teması vurgulanan Giresun Tanıtım Günlerinin açılış töreninde, Giresun’un plakasıyla özleştirilen 28 Metre Görele pidesi açılışa katılan misafirler tarafından kesilerek ziyaretçilere ikram edildi.

18-3

Resmi açılış töreni protokolün ve STK'ların yoğun katılımı ile gerçekleştirilirken, etkinlik 4 Eylül Pazar günü akşamına kadar devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Giresun Valiliği himayesinde, Giresun Belediyesi katkılarıyla ve Giresun Federasyonu organizasyonuyla yapılan Giresun Tanıtım Günlerinin açılışı, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Kadir Aydın, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, AK parti İstanbul İl başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun Belediye başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, Giresun Vali yardımcısı Davut Sinanoğlu, İlçe Belediye Başkanları, Giresun Sivil toplum Kuruluşları başkanları ve halkın yoğun katılımıyla yapıldı.,

Vali Enver Ünlü, şehitlik anıtı camiinde mevlit programına katıldı Vali Enver Ünlü, şehitlik anıtı camiinde mevlit programına katıldı

5 (12)

ETKİNLİĞİN MOTTOSU: GİRESUN’DA NEFES AL!

1-4 Eylül 2022 tarihlerinde Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleşecek olan Giresun Günleri’nin teması turizm olarak belirlendi.
Bu kapsamda turizm seyahat acenteleri de etkinliğe davet edilirken, afişlerde ise etkinlik sloganı “Giresun’da Nefes Al” olarak duyuruldu.

Son yıllarda gerçekleştirilen Giresun Tanıtım Günlerinde bir ana tema belirlenmiş ve bu temaya uygun içerikler oluşturulmuştu. 2016 yılında gerçekleşen 10. Giresun Günlerinin ana teması Giresun tarihi ve milli mücadelede rolü olarak belirlenmişti. 11. Giresun Günleri edebiyat temasıyla yapılırken Giresunlu yazarlar bir araya getirilmiş ve bir de sahaf çarşısı kurulmuştu. 12. Giresun Günleri Giresun mutfağı ana temasıyla yapılırken, 13. Giresun Günleri ise Giresun Kalite Tanıtım Günleri sloganı ve fındık ana temasıyla yapılmıştı. 14. Giresun Günlerinde ana tema olan müzik ile ilgili de bir dizi içerik planlanmış, bu kapsamda oluşturulan ve kemençe, davul, zurna ile bağlama figürlerinin yer aldığı tema logosu, afişlere ve davetiyelere yerleştirilmişti. Ayrıca düzenlenen kemençe yarışması büyük heyecana sahne olmuştu.